Ķermenis un prāts. Kā abus balansēt?

Kad cilvēki dzird vārdu jogas, viņi parasti domā par fiziskajām pozām vai asānām, kas piedāvā tik daudz dziļu priekšrocību mūsu ķermeņa elastīgumam, izturībai un līdzsvaram. Pat ja joga uzlabotu fizisko sagatavotību, praksē pavadītais laiks būtu pilnīgi pamatots, taču joga piedāvā daudz vairāk nekā tikai ķermeņa izmantošana; tas arī palīdz mums izjust emocionālo labsajūtu un savienoties ar mūsu būtisko sevī.

Joga ir 5000 gadu vecā gudrības tradīcija, kas palīdz mums pāriet no sašaurinājuma uz paplašināšanos, no bailēm uz mīlestību un no atdalīšanas līdz vienotībai. Pēc būtības joga nozīmē savienību – ķermeņa, prāta un dvēseles savienību; ego un gara savienība; ikdienišķās un dievišķās savienības savienība.

Apziņā balstītas jogas prakses, piemēram, Septiņi Jogas garīgie likumi, nolūks ir integrēt un līdzsvarot visus mūsu dzīves līmeņus, lai mūsu ķermenis, prāts, sirds, intelekts un gars plūst harmonijā. Kad mēs paplašinām savu izpratni, izmantojot jogas praksi, mēs kļūstam spējīgāk uztvert bagātību, ko piedāvā dzīve.

Laika gaitā joga kļūst par kaut ko tādu, ko mēs dzīvojam, nevis tikai par to, ko mēs “praktizē”. Nenovēršamais dzīves spiediens mums mazāk ietekmē, jo mēs reaģējam apzinīgāk. Kad mēs kļūstam līdzsvaroti un harmoniski, mūsu mijiedarbība ar cilvēkiem un situācijām kļūst apdomīgāka, mierīga un atvieglināta. Mēs uzliekam savienību un harmoniju ikvienai sanāksmei, vai tā ir nejauša tikšanās uz ielas, saruna ar mūsu bērnu vai ģimenes atkalapvienošanās. Kad mūsu iekšējā pasaule sāk mainīties, mūsu ārējā pasaule mainās, lai atspoguļotu mūsu jauno perspektīvu.

Šeit ir daži ieteikumi, lai izglītotu uzmanīgu, jogu izpratni savā dzīvē:

  • Dienas jogas prakse. Izveidojiet regulāru jogas praksi. Paturiet prātā, ka ir daudz jaudīgāks, ja katru dienu apmēram desmit vai divdesmit minūtes praksē veic daudz ilgāku sesiju tikai vienu vai divas reizes nedēļā. Ja jūs nekad neesat izmēģinājis jogu, izpētiet dažādus stilus un skolotājus, lai atrastu tādu, kas jūtas pareizi savām unikālajām vajadzībām. Ja jūs praktizējat mājās, izveidojiet sev svētu vietu: atrodiet laiku, kad netiks pārtraukts , izslēdziet tālruni un pārejiet pa savu praksi, pievēršot uzmanību ieelpojot un izelpojot katru elpu. Iespējams, vēlēsities izpētīt septiņus jogas ceļvedības garīgo likumu praksi.
  • Meditēt. Meditācija un joga ir divas savstarpēji papildinošas darbības ar vienu un to pašu mērķi: izjust ķermeņa, prāta un garu savienību. Meditācija palīdz jums pārspēt prāta aizņemto domu satiksmi klusuma un tīra izpratnes klusuma dēļ. Chopra centrā mēs piedāvājam instruktāžu vienkāršā, taču spēcīgā praksē, ko sauc par Primordial Sound meditāciju (jūs varat atrast skolotāju savā reģionā, apmeklējot choprateachers.com. Jūs esat arī aicināts piedalīties mūsu 21 dienu meditācijas izaicinājumā. ikdienas vadītā meditācija un dažādi rīki un metodes, ko varat izmantot, lai padziļinātu savu praksi. Varat prakses laikā praktizēt meditāciju, aizverot acis un vērojot elpo aizplūdi un aizplūdi dažās minūtēs. Ja rodas domas, atlaidiet to un atgriezieties Viena no vissvarīgākajām lietām, kas jāatceras par meditāciju, ir tā, ka mēs nemēģinām atbrīvoties no domas – mēs vienkārši uzzinājām par viņiem, ļaujam viņiem aiziet un atgrieztos klusi telpā ārpus tām. Esi maigs ar sevi un nespriež savu meditācijas praksi. Izmēģiniet šo praksi dažas minūtes katru dienu, pakāpeniski pagarinot laiku.
  • Prakses nesprātis. Dienas sākumā pasakiet sev: Šodien es tiesos neko, kas notiks. Visu dienu, atcerieties sevi par šo apgalvojumu, kad jūs noķerat sevi, vērtējot. Spriedums nāk no ego nepieciešamības kontrolēt un balstās uz bailēm. Tava patiesā Patiesība ir pilnīgi brīva no šīm lietām, jo tā atzīst, ka visi ir vienādi dažādos noslēpumos.
  • Atrast līdzjūtību ceļu braucienā ir lieliska pašapziņas laboratorija – un ideāla vieta, lai izaugtu līdzenumu un nomierinātu. Pirms sācat automašīnu, dodiet ķermenim labu stiepšanu uz abām pusēm un uzstādiet mierīgu un drošu braucienu. Braucot, atlaidiet rokturi uz stūres. Glabājiet savu mēli ugunsgrēka vietā (vieta mutē jumtam tieši starp diviem augšējiem priekšējiem zobiem), lai jūsu žoklis būtu atvieglināts. Uzmanieties no situācijām, kas izraisa izkropļojumu, piemēram, lēna satiksme vai kāds, kurš no jums izgriežas. Kad rodas šīs situācijas, uzziniet, vai jūs varat koncentrēt savu uzmanību uz savu elpu un nodot savu izpratni savā sirdī, atlaidot stāstu, kuru tev stāstījis par “otra automašīna”. Uzlabotie jogi var praktizēt līdzjūtību citiem vadītājiem. Jūs varat klusi atkārtot: “Tāpat kā es, viņi vēlas justies laimīgi, mierīgi un mīlēti.”
  • Izkopt izpratni par liecinieku. Visu dienu prakse kļūst par liecības izpratnes veidu. Pievērsīsiet uzmanību klusajam lieciniekam savā dvēselē, un jums būs nepieciešams laiks, lai sazinātos ar inteliģenci visās dzīvās būtībās. Klausieties okeāna viļņu avāriju, skatieties mīļotā smaidu vai skaisti saullēktu. Izveidots jūsu iekšējā klusuma mierā, jūs piedzīvosiet prieks un godbijību dabai un dzīvībai visās tās izpausmēs.

Jogas praktizēšanas iemesls ir labs iemesls. Cilvēka prāta un ķermeņa līdzsvara uzlabošana, kā arī stresa atlaišana, ir tikpat vērtīgs kā joga kā garīguma atmodas mērķis. Šī ir lieliskā jogas dāvana, kas kalpo un baro mūs visos mūsu dzīves līmeņos un spontāni veicina labklājību visās dzīves jomās. Joga palīdzēs jums atrast dāvanas sevī, kas kopš bērnības palikušas neatvērtas – miera, harmonijas, smieklīgas dāvanas un mīlestības dāvanas.