Padomi, kā justies enerģiskākiem ikdienā

Tas, ko jūs ikdienā piešķirat ārējai pasaulei, ir spogulis tam, kā jūtaties iekšēji. Kāds ir jūsu prāta stāvoklis? Vai jūsu uzturs ir līdzsvarots un nodrošina ķermeni ar nepieciešamajām barības vielām? Vai jūsu miegs ir sakārtots? Protams, ir daudz dažādu padomu, kā justies enerģiskākam, taču ilgtermiņā to būs vieglāk izdarīt, ja tiks sakārtotas pamata lietas – miegs un uzturs.

Pārdomāts uzturs

Veselīgs un sabalansēts uzturs palīdz jūsu ķermenim būt enerģiskākam un tāpēc produktīvākam. Kafija ir arī labs enerģijas iegūšanas veids, taču, tāpat kā visam citam dzīvē, ir svarīgi zināt pasākumu! Labāk ir izdzert nelielu, bet augstas kvalitātes tasi kafijas, nevis dzert vairākas. Viens no veidiem, kā kafija ietekmē jūsu ķermeni, ir noņemt vairāk ūdens, kā rezultātā rodas dehidratācija. Dehidratācija ir iemesls, kāpēc pat dzerot kafiju, jūs dažreiz jūtaties noguris. Citiem dzērieniem, piemēram, zaļai tējai, ir līdzīga iedarbība. Tāpēc ikdienā un, īpaši baudot dzērienus ar kofeīnu, neaizmirstiet par ūdeni.

Iegūsti Enerģiju!

Dzīvesveids

Protams, uzturs un miegs ir arī jūsu dzīvesveida sastāvdaļa, taču tie nav vienīgie, kas nosaka jūsu ikdienas enerģijas lādiņu.

Šai nelīdzsvarotībai ir nopietnas ilgtermiņa sekas, tāpēc ieguldiet savu laiku, lai nodrošinātu līdzsvarotu un regulāru maltīti! Ja esat veģetārietis, īpaši padomājiet par to, ar kādiem produktiem jūs varat uzņemt dzelzi.
Miega režīms un tā režīms
Miega režīms ir svarīgs ikdienas stūrakmens un lielākoties tieši nosaka to, cik labi vai slikti jūtaties. Miega paradumiem nav vienas receptes vai scenārija, jo arī mūsu ikdienas ritmi un režīmi atšķiras. Šeit ir daži padomi, kas jāņem vērā, domājot par veselīgu miegu:
Pietiekami gulēt. Regulārs un pat miegs nodrošinās visvairāk enerģijas.
Izmēģiniet īsu nap – vidēji 20 minūtes miega var atsākt prātu.
Nelietojiet viedierīces tieši pirms un tūlīt pēc miega!

Padoms! Ja jūsu roka sasniedz vēl vienu kafijas tasi, izmēģiniet aromterapiju! Tiek uzskatīts, ka rozmarīna zariņa sarīvēšana un smaržas (vai rozmarīna ēteriskās eļļas) ieelpošana dod enerģijas lādiņu.
Trūkst vielu organismā
Ir produkti, kas notiek pārāk daudz, taču trūkstošās vielas organismā ietekmē arī tā reakcijas. Viens no rādītājiem, kas vienmēr jāuzrauga, ir cukura līmenis asinīs. Pārāk liels cukura patēriņš noteikti radīs negatīvas sekas, bet, ja cukura līmenis asinīs ir par zemu, jutīsieties vājš. Arī dzelzs deficīts organismā rada manāmas sekas, visbiežāk ilgstošu nogurumu.

Ja ir vēlme vairāk uzzināt par to kā iegūt enerģiju, tad šeit ir lieliski padomi kā sievietēm iegūt vairāk enerģiju, lai Dzīvotu Viegli.

Kontrolē ikdienas stresa un trauksmes daudzumu. Varbūt jūs esat uzņēmies vairāk nekā jūs šobrīd varat? Pārskatiet jums uzticētos uzdevumus, jo nevajadzīgs stress patērē nevajadzīgu enerģiju!
Kustieties enerģiski! Cilvēkam ātri pārvietojoties, visi iekšējie procesi arī paātrināsies, un smadzenes saņems signālu, ka ķermenis ir enerģisks.
Veiciet kādu salīdzinoši ātru darbu! Tas ļaus jums justies motivētākam un tāpēc enerģiskākam!
Enerģētiska mūzika! Ja tas netraucē jums koncentrēties, ielieciet fonā pozitīvu, uzlādējamu mūziku. Vai arī pārtraukumā klausieties enerģiskos ritmus!
Netīrs! Ja esat pieraduši ātri valkāt to, kas ikdienā ir visērtākais, mēģiniet pavadīt vairāk laika, gatavojoties dienai, piemēram, veidojot matus, izvēloties formālākas drēbes vai tonējot acis. Šādi mazi soļi ļaus justies pārliecinātāk, kā arī grūtāk būs laiskoties un atpūsties uz dīvāna!
Jūs esat unikāls, un tikai jūs varēsit saprast, kas jūs ietekmē pozitīvi un kas negatīvi ietekmē jūs. Tas pats ir ar enerģijas un motivācijas līmeni. Jums noteikti jau ir savi mazie triki, kā padarīt dienu produktīvāku un justies enerģiskākai, un, cerams, daži no šiem padomiem būs noderīgi arī jums!